niedziela, 19 czerwca 2016

Kolczyki #26-35


I znów kolczyki w liczbie większej niż jedna para ;)
Będzie kolorowo. Kształty i wielkości bardzo różne, będą podawane pod zdjęciami. 

A w przyszłym tygodniu sama nie wiem co się pojawi... Zaczęłam z pasją maniaka szyć ozdoby na głowę, głównie opaski. Problem, że wolałabym zamocować na gumkach które muszą przyjść z Polski... a jeszcze ich nawet nie zamówiłam :D 

Dobrze, ale teraz już do rzeczy. 

1. Biało - czarne. Przy tym największe w dzisiejszym zestawianiu. Mają 8cm długości i jeśli mam być szczera, to raczej nie uszyję już nic według tego projektu. Na uszycie ich poświęciłam 9 godzin, co jest moim rekordem (jeśli weźmiemy pod uwagę kolczyki). 
Materiały: onyksy, koraliki Fire Polish, koraliki Toho, łańcuszek cyrkoniowy. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.Dostępne tutaj.


2. Barokowe. Konkursowa bransoletka doczekała się kolczyków do kompletu. Znów powrót do dobrze znanej kolorystyki czyli złoto, srebro i szary (odcień gołębi). Nie zabrakło również pereł. Uważam, że cały komplet jest bardzo uniwersalny. Nadaje się jako ślubny, który można później użytkować na co dzień (no może nie do końca na co dzień ;)). Metalizowane sznurki "łapią" światło, przez co bardzo przyciągają wzrok. Na pewno jest to dobra propozycja dla wszystkich pań które lubią nietuzinkową biżuterię.
Materiały: Fioletowe perły naturalne, perły seashell - to te białe krople, perły słodkowodne, koraliki Spectra, koraliki Toho. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.
Dostępne na zamówienie.

3.Brąz i złoto. Najkrótsze w dzisiejszym zestawieniu (5,5cm), ale przez zastosowanie kwadratowego kamienia w centrum nie najmniej efektowne. Kolor bardzo uniwersalny, jesienny, ale przy tym nie traci na elegancji przez zastosowanie złotych dodatków,
Materiały: W centrum mokaity, koraliki Fire Polish, koraliki, Toho, wykończone małymi szklanymi kropelkami. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.

Dostępne tutaj. 

4. Turkusowo - kobaltowe. Miały być mniejsze, a wyszły większe - często tak u mnie bywa, że pomimo rozrysowanego projektu, efekt końcowy jest inny niż zamiar. To jest klasyczny przykład tego zjawiska. Mimo, że są dość duże (8cm) nie sprawiają wrażenia przeładowania, ponieważ są dosyć wąskie. 
Materiały: Lapis lazuli w centrum, koraliki Toho, koraliki Preciossa, koraliki Miyuki Tila, łańcuszek cyrkoniowy, wykończone szklanymi łezkami. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.

Dostępne tutaj.

5. Pomarańczowo - szare. Moje (i nie tylko) ulubione zestawienie kolorów. Bardzo subtelne, wąskie ale dość długie (6cm). Świetnie nadadzą się na co dzień, i na prawdę świetnie wyglądają na uchu. Poniżej jeszcze dwie opcje kolorystyczne.
Materiały: masa perłowa, koraliki Fire Polish, koraliki Toho. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.

Dostępne tutaj. 

6. Turkusowo - granatowe. Druga opcja kolorystyczna, nieco zmodyfikowana (są dłuższe - 8cm i węższe). 
Materiały: W centrum kryształki Swarovski Rivoli w kolorze Bermuda Blue, koraliki Toho, koraliki Fire Polish, koraliki Dagger. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.
Dostępne tutaj. 

7. Disco robaczki ;). Trzecia opcja kolorystyczna. Uszyte z metalizowanego sznurka. Niesamowicie się błyszczą, i mimo niewielkich gabarytów ściągają wzrok. 
Materiały: W centrum kryształki Swarovski Rivoli, koraliki Toho, koraliki Fire Polish. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane.
Dostępne tutaj.

8. Słoneczka. Ten wzór, też zaprezentuję w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza żółto, pomarańczowo, bordowa. Idealne na lato, nawet przy nieszczególnej pogodzie rozświetlą dzień i poprawią nastrój ;) 
Materiały: Masa perłowa, żółte kamienie w środku to chyba jadeity (ale ręki nie dam sobie uciąć, gdzieś znikła mi etykietka), łańcuszek cyrkoniowy, szklane kropelki, koraliki Toho. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane. 7cm długości

Dostępne tutaj.

9. Ciastka z kremem malinowym ;) Różowo - kremowe. Wzór ten sam co powyżej. Kolorystyka jednak bardziej subtelna i dziewczęca. 
Materiały: kaboszony ceramiczne Luster, łańcuszek cyrkoniowy, szklane kropelki, koraliki Toho. Bigle srebrne (Ag925) angielskie. Podklejone i podszyte filcem. Zaimpregnowane. 7cm długości

Dostępne tutaj.


Najwyższemu bardzo dziękuję za zdjęcia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz